Ukraine

Title
Рекомендації щодо підготовки до зими 2019-2020
Date
Monday, July 29, 2019
Source
Shelter Cluster
Response
Language
Ukrainian
Description

Після майже п'яти років гуманітарного реагування на кризу на сході Україні конфлікт, який ніколи не був повністю заморожений, як і раніше позначається на життях тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО), тих, хто повернувся, осіб, які не були переміщені та приймаючих громад.

У першій половині 2019 року в результаті конфлікту було пошкоджено більше 400 будинків по обидві сторони від лінії розмежування. Це підтвердило тенденцію зменшення кількості нових пошкоджень, зазначену роком раніше, але також показало, що цивільне населення та інфраструктура досі залишаються ціллю.

З початку кризи заходи з ремонту житла, що проводяться місцевою владою, громадами та гуманітарними організаціями, привели до значного скорочення числа сімей, які потребують допомоги з ремонтом, особливо на підконтрольних уряду територіях (ПУТ). На цьому етапі реагування агентства з питань житла готуються передати секторальну відповідальність державним органам, обмежуючи свою увагу заповненням прогалин, у випадках, коли державні органи не можуть цього робити (наприклад, в районах з поганою доступністю та обмеженим доступом до основних видів послуг, а також в районах з підвищеним рівнем небезпеки (населені пункти вздовж лінії розмежування) і в районах з недостатньою забезпеченістю гуманітарною допомогою (непідконтрольні уряду території [НПУТ]).

Аналогічний підхід повинен бути застосований у роботі з підготовки до зими. Слід визнати, що майже п'ять років кризи не дозволили більшості людей, які постраждали внаслідок конфлікту, відновити свій доступ до засобів до існування і, що наразі все більше людей вичерпали свої фінансові заощадження та не можуть належним чином підготуватися до зими. У той же час гуманітарні організації повинні розглядати свої програми підготовки до зими як додаткову допомогу до тієї підтримки, що надається державними органами на ПУТ і де-факто організаціями на НПУТ. Кластер з питань житла та НПТ залишається доступним для налагодження комунікації між урядовими і неурядовими суб'єктами, оскільки сьогодні тісна координація потрібна більше, ніж будь-коли.

Допомога МКП та іншим соціальним закладам також повинна вважатися пріоритетною, навіть за межами 0-20 км зони (від лінії розмежування).

Пілотні проекти, направлені на пошуки сталих альтернативних заходів з підготовки до зими, на які було зроблено особливий наголос в попередніх рекомендаціях щодо підготовки до зими, залишаються напрямом, який партнери Кластера все ще закликають вивчати, але також враховувати відповідні плані і програми організацій, що займаються питаннями відновлення та розвитку.

Уся інформація, що міститься в цьому документі, є результатом консультацій з основними партнерами Кластера з питань житла - як на підконтрольній, так і на непідконтрольній уряду території - які брали участь в оновленні «Рекомендацій щодо підготовки до зими» минулого року, на якому заснований даний документ. Також враховано досвід, накопичений за п’ять попередніх зимових циклів.